1. Kościół w dniu dzisiejszym obchodzi pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo i poświęcenie palm na początku każdej Mszy św. Eucharystii o godz. 11.30 przewodniczyć będzie Biskup Elbląski Dr Jacek Jezierski (rozpoczęcie przy Krzyżu Misyjnym od ul. Stary Rynek – poświęcenie palm).

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – dziś, o godz. 17.15.

3. Katecheza przed chrztami w święta odbędzie się we wtorek, o godz. 19.00 w sali na plebanii .

4. Wielka Środa — Droga Krzyżowa ulicami miasta Elbląga. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy kościele Matki Bożej Królowej Polski, ul. Robotnicza 69. Zakończenie Drogi Krzyżowej – przy katedrze (błogosławieństwo Relikwiami Krzyża Świętego i możliwość przyjęcia w Komunii św.). Mężczyźni z Parafii św. Mikołaja niosą krzyż od stacji XIV (ul. Św. Ducha) do katedry.

5. Spowiedź – poniedziałek, wtorek, środa od godz. 17.00.

6. W piątek, 25 marca obchodzimy XXIV rocznicę utworzenia diecezji elbląskiej. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została w tym roku przeniesiona (z racji Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocy) na 4 kwietnia. W tym dniu, na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w katedrze Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego (Dzień Świętości Życia).

7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nastąpi zmiana czasu na letni. Msza św. rezurekcyjna – 6.00. Pozostałe Msze św. o godz.: 8.30 (Nowenna do Miłosierdzia Bożego – III dzień), 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

8. Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Datki można składać w zakrystii, kancelarii lub na tacę.

9. Przy prezbiterium jest wystawiony kosz do którego można składać żywność dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.

10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

11. Bóg zapłać za złożone ofiary na nasze Seminarium Duchowne.

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Jadwiga Janowicz (l. 94), ul. Wieżowa

śp. Zbigniew Malinowski (l. 79), m. Kiełpiny

śp. Halina Kopczak (l. 61), ul. 1 Maja – Wieczny odpoczynek…

NIEDZIELA PALMOWA – 20 III 2016
Tagi:                

Dodaj komentarz