Miłosierne działanie Pana odpuszcza nasze grzechy i otwiera nas na nowe życie, które konkretyzuje się w powołaniu do pójścia za Panem i do misji. Każde powołanie w Kościele ma swoje źródło w miłosiernym spojrzeniu Jezusa. Nawrócenie i powołanie są jakby dwiema stronami medalu i nieustannie odwołują się do siebie przez całe życie ucznia-misjonarza – Franciszek

Kościół matką powołań

Ojciec Święty Franciszek w tegorocznym Orędziu na 53. Światowy Dzień Modlitw o Powołania zachęca wszystkich wiernych do wzięcia na siebie odpowiedzialności za pielęgnowanie i rozeznawanie powołań. Powołanie do kapłaństwa czy życia konsekrowanego dokonuje się bowiem za pośrednictwem wspólnoty: rodzi się w Kościele, wzrasta w Kościele i powinno być wspierane przez Kościół, przez siostry i braci, jako antidotum na obojętność i indywidualizm. Macierzyństwo Kościoła – jak zauważa papież – wyraża się w wytrwałej modlitwie o powołania oraz przez oddziaływanie wychowawcze i towarzyszenie tym, którzy odczuwają Boże powołanie. Kościół w Polsce Niedzielą Dobrego Pasterza inauguruje Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem Powołani do miłosierdzia (17-23 kwietnia).

Maryjo, Matko i Wychowawczyni Jezusa, wstawiaj się za każdą wspólnotą chrześcijańską, aby, stając się płodna za sprawą Ducha Świętego, była źródłem autentycznych powołań do służby świętemu ludowi Bożemu. Amen.

Krajowe Centrum Powołań

Seminarium w Elblągu

Siostra na krawędzi

Obietnica

KTO NASTĘPNY?
Tagi:                                            

Dodaj komentarz