1. Przeżywamy 1050. Rocznicę Chrztu Polski.

2. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający KWARTALNE DNI MODLITW O POWOŁANIA DO SŁUŻBY W KOŚCIELE.

3. Po Mszach św. przed katedrą odbywa się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na rzecz elbląskiego Hospicjum w ramach akcji Pola nadziei.

4. W październiku br. organizowana jest przez naszą parafię i Biuro Pielgrzymkowe Kaszub Travel pielgrzymka samolotowa i autokarowa do Rzymu w ramach Pielgrzymki narodowej. Wszystkich zaintere­sowanych wyjazdem zapraszamy dziś na spotkanie o godz. 16.00 do Domu parafialnego.

5. Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (rok pierwszy) zapraszamy na spotanie, które odbędzie się w czwartek, 21 kwietnia o godz. 17.00 w sali Domu parafialnego.

6. Ojcowie Redemptoryści obchodzą Jubileusz 150-lecia przywrócenia do kultu publicznego Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dokładny program obchodów umieszczony jest w gablocie. W piątek, 22 kwietnia na godz. 17.30 zapraszamy do kościoła Matki Bożej Królowej Polski Arcybractwo Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W sobotę, 23 kwietnia przypada uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika — głównego Patrona Polski i naszej diecezji. Podobnie jak w latach ubiegłych organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Świętego Gaju (miejsca męczeńskiej śmierci bp. Wojciecha). Do wspólnej wyprawy zapraszamy w sobotę, 30 kwietnia. Pielgrzymka piesza wyruszy wówczas spod katedry o godz. 6.30 (dystans ok. 30 km). Autokarowa natomiast – o godz. 13.00. Na godz. 15.00 zaplanowana jest Msza św., a po Mszy powrót autokarem do Elbląga. Koszt za autokar: 10 zł. Zapisy u ks. Marcina, ks. Bartosza, w zakrystii lub w kancelarii.

8. Na wschodzie Ukrainy toczy się wyniszczająca wojna. Ojciec Święty Franciszek prosi o pomoc materialną o charakterze humanitarnym dla społeczeństwa ukraińskiego na obszarze dotkniętym działaniami wojennymi. W związku z powyższym Biskup Elbląski Jacek Jezierski zarządza, aby ofiary zbierane na tacę w Niedzielę, 24 kwietnia 2016 r., były przeznaczone na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Za złożone ofiary składamy wszystkim Bóg zapiać.

9. Poszukujemy rodzin z naszej parafii, które ugoszczą pielgrzymów z Niemiec w ramach Światowych Dni Młodzieży – dni w diecezji elbląskiej, 20-25 lipca. Wymagana znajomość języka niemieckiego. Bliższe informacje u ks. Bartosza.

10. Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa zapraszamy na kolejne spotkanie organizacyjne w przyszłą Niedzielę, 24 kwietnia na godz. 16.00 do Domu parafialnego.

11. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elblą­ski.

12. Bóg zapiać za złożone ofiary na naszą katedrę.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Waldemar Rutkowski  (l. 43), Kazimierzowo

śp. Eugeniusz Harasimczuk (l. 89), ul. Janowska

śp. Roman Kubiczek (l. 78), ul. Kró­lewiecka – Wieczny odpoczynek…

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA – 17 IV 2016
Tagi:                

Dodaj komentarz