1. W sobotę 30 kwietnia 2016 roku odbędą się główne uroczystości w Świętym Gaju. Podobnie jak w latach ubiegłych organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Świętego Gaju– miejsca męczeńskiej śmierci św. Wojciecha (patrona Diecezji Elbląskiej), dystans około 30 km. Odbędzie się ona 30 kwietnia (sobota). Wyjście o godz. 6.30 spod Katedry.O 15.00 Msza św. w Świętym Gaju, powrót autokarem bezpośrednio po Mszy św. do Elbląga. Będzie również organizowana pielgrzymka autokarowa. Wyjazd o godz. 13.00. Koszty organizacyjne pielgrzymki pieszej i autokarowej – 10 zł od osoby. Zapisy na pielgrzymkę pieszą i autokarową w zakrystii, kancelarii oraz u ks. Marcina i ks. Bartosza.
  2. W poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty w piątek św. Katarzyny ze Sieny.
  3. Ks. Biskup Józef Wysocki serdecznie zaprasza mężczyzn naszej diecezji, w niedzielę dnia 1 maja br. na godz. 11.00 jako pielgrzymów do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II w Elblągu – Stagniewie.
  4. W dniach 29-30 kwietnia 1958 r. Prymas Polski Kardynał Stefan Wyszyński odwiedził Elbląg i gościł na terenie naszej parafii. Była to druga w historii wizyta Prymasa Tysiąclecia w naszym mieście i okolicach. Osoby, które były świadkami tych wydarzeń, posiadają pamiątki lub zdjęcia upamiętniające tę wizytę prosimy o kontakt z ks. Jarosławem.

Modlitwa o beatyfikację kard. Wyszyńskiego – czwartek, 28 kwietnia na Mszy św. o godz. 18.00.

  1. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnegoz dodatkiem Gość Elbląski.
  2. Sakramentu bierzmowania młodzieży naszej Parafii udzieli Ks. Biskup Dr Józef Wysocki 4 maja 2016 roku na Mszy św. o godz. 18.00.
  3. Pierwsza Komunia św. W Katedrze Św. Mikołaja odbędzie się w sobotę 14 maja 2016 roku podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00.
  4. W przyszłą niedzielę 1 maja ofiary zbierane podczas Mszy św. będą przeznaczone na prace wykonywane przy Katedrze w zakrystii. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
  5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Bronisława Studzińska – l. 77 z ul. Malborskiej

śp. Józef Fabisiak – l. 54 z ul. Stary Rynek – Wieczny odpoczynek…

Piąta Niedziela Wielkanocna – 24.04.2016r.
Tagi:    

Dodaj komentarz