1. W miesiącach lipcu i sierpniu w niedziele w Katedrze Św. Mikołaja jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Pozostały porządek Mszy św. w niedziele i dni powszednie bez zmian.
 2. Dziś, po Mszy św. pątnicy z grupy Katedra-Elbląg zbierać będą intencje i ofiary na rzecz tegorocznej pielgrzymki. Wszelkie niezbędne informacje nt. Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę zostały zamieszczone na stronie internetowej katedry. O szczegóły można pytać również w zakrystii lub kancelarii.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:

wtorek – Św. Benedykta, Opata, Patrona Europy

środa – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika

sobota – Św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła.

 1. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30.
 2. Szafarzem Nadzwyczajnym Komunii św. przy  Parafii Św. Mikołaja w Elblągu z dniem 14 czerwca  2017 roku został ustanowiony przez Biskupa Elbląskiego Pan Jarosław Baturewicz z Kazimierzowa.
 3. Parafia Św. Mikołaja organizuje pielgrzymkę autokarową do Krakowa, Łagiewnik, Tyńca, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic oraz Częstochowy. Wyjazd spod Katedry 8 sierpnia o godz. 23.00, natomiast powrót 12 sierpnia ok. godz. 7.00 rano. Koszt 270 zł od osoby. Zapisy w kancelarii bądź w zakrystii. Szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Adama.
 4. Katechezy dla narzeczonych przed zawarciem sakramentu małżeństwa odbywają się w czwartki o godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego.
 5. W Kościele Św. Rafała Kalinowskiego i Matki Bożej Szkaplerznej w Elblągu, ul. Sobieskiego w przyszłą niedzielę 16 lipca o godz. 12.00 i 18.00, odbędzie się uroczystość odpustowa Matki Bożej Szkaplerznej. Podczas tych Mszy św. odpustowych będzie możliwość przyjęcia szkaplerza.
 6. W przyszłą niedziele ofiary zbierane podczas Mszy św. są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.
 7. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.
 8. Bóg zapłać za złożone ofiary na naszą Katedrę.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Zbigniew Jabłecki – l. 61 z ul. Panieńskiej,

śp. Antoni Cejrowski – l. 81 z ul. Giermków

śp. Damazy Kapczyński – l. 88 z ul. Wigilijnej – Wieczny odpoczynek…

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
Tagi:    

Dodaj komentarz