CHRZEST
Wymagane dokumenty
  1. Sakrament chrztu udzielany jest w naszym kościele w drugą i czwartą Niedzielę każdego m-ca na Mszy św. o godz. 13:00.
  2. Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej najpóźniej 2 tyg. przed planowaną uroczystością. Należy przy tym okazać Akt urodzenia dziecka.
  3. W naszym kościele mogą być ochrzczone dzieci, których rodzice należą formalnie do naszej parafii. W pozostałych przypadkach konieczne jest zezwolenie własnego Proboszcza.
  4. Chrzestny powinien mieć ukończone 16 lat i być katolikiem, który przyjął sakrament bierzmowania i Eucharystii.
  5. Nie mogą pełnić roli chrzestnych ci, którzy pozostają w karach kościelnych, niepraktykujący, osoby pozostające w cywilnych związkach małżeńskich lub bez ślubu kościelnego.
  6. Chrzestni powinni przed chrztem okazać zaświadczenie zezwalające na pełnienie takiej funkcji (parafia zamieszkania).
  7. Rodzice i chrzestni zobowiązani są do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.
  8. Katecheza przedchrzcielna odbywa się w piątek przed Niedzielą chrztu o godz. 19:00 (sala Domu parafialnego).
  9. Do chrztu należy zaopatrzyć się w tzw. białą szatkę oraz świecę chrzcielną.
  10. W celu złożenia podpisów w Księdze chrztów prosimy o przybycie do zakrystii 15 min przed Mszą św. chrzcielną.
BIERZMOWANIE
Młodzież

Przygotowanie młodzieży rozpoczyna się każdego roku, we wrześniu. Terminy spotkań oraz szczegółowe informacje zawarte są wówczas w Ogłoszeniach parafialnych.

Dorośli

Osoby dorosłe (tj. powyżej 20-ego r. życia) mogą rozpocząć przygotowanie dwa razy w roku – albo we wrześniu albo w okresie Wielkiego Postu. Terminy spotkań oraz szczegółowe informacje zawarte są wówczas w Ogłoszeniach parafialnych. Nauki pobierać mogą również wierni z innych wspólnot parafialnych.

Dorośli po ukończonej formacji

Osoby dorosłe, które już ukończyły swoistą formację mogą przystąpić do sakramentu bierzmowania w każdy piątek, po Mszy św. o godz. 18:00. Tutaj wymagane są dwie tzw. karty do bierzmowania, podpisane przez lokalnego duszpasterza.

CHRZEST I BIERZMOWANIE
Tagi:        

Dodaj komentarz