1. Różaniec w niedziele i dni powszednie o godz. 16.30 dla dzieci w Kaplicy Bł. Karoliny, o 17.30 dla dorosłych. Dzisiaj różaniec o godz. 17.30 poprowadzą małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła.
  2. Przeżywamy XVII Dzień Papieski. Po Mszach św. przed Katedrą jest zbiórka do puszek z przeznaczeniem na stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z biednych rodzin wiejskich.
  3. Klerycy naszego Seminarium przed Katedrą rozprowadzają swoje autorskie pismo Myślnik Klerycki.
  4. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego.
  5. I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu obchodzi 70 – lecie swojego istnienia. W piątek 13 października 2017 roku o godz. 13.00 w Katedrze Św. Mikołaja zostanie odprawiona uroczysta Msza św. na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.
  6. Życie ludzkie jest święte od poczęcia aż do naturalnej śmierci, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do poparcia projektu “Zatrzymaj aborcję”. Można to uczynić składając swój podpis w przyszłą niedzielę, tj. 15 października pod tym obywatelskim projektem ustawy. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. POTRZEBNY JEST NUMER PESEL.
  7. Trwają zapisy na wyjazd na czuwanie modlitewne młodzieży w duchu Taize. Tegoroczna edycja spotkania odbędzie się w Bazylei w Szwajcarii. Informacje i zapisy u Ks. Marka.
  8. W przyszłą niedzielę 15 października o godz. 17.00 w sali Domu Parafialnego spotkanie dla wszystkich zainteresowanych pielgrzymką do Ziemi Świętej w dniach: 17 – 24 listopada 2017 roku.
  9. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.
  10. Za złożone ofiary na naszą Katedrę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Lucyna Borowin – l. 69 z ul. 1 – go Maja

śp. Elżbieta Józefa Bortkiewicz – l. 94 z Raczek Elbląskich

śp. Anna Treichel – l. 89 z ul. 1000 – lecia

śp. Maria Grzesiak – l. 80 z ul. Jaśminowej

śp. Franciszek Sieńkowski – l. 70 z ul. Legionów

śp. Zofia Czerniawska – l. 97 z ul. Giermków

śp. Marek Jankowski – l. 58 z ul. Żyrardowskiej

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła – 08.10.2017r.
Tagi:    

Dodaj komentarz