1. Od dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. We wtorek obchodzimy święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i młodzieży.
 3. W piątek święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 4. We wtorek 18 września 2018 roku na godz. 17.00 lub 19.00 do sali Domu Parafialnego zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do Pierwszej Komunii Św. Bardzo proszę\ o potraktowanie jednego terminu spotkań jako obowiązkowe.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 6. Zapraszamy młodzież, która chciałaby rozpocząć przygotowanie do bierzmowania w poniedziałek na godz. 19:00 do sali domu parafialnego, zaś dziś o 19:00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży z drugiego roku przygotowań do bierzmowania.
 7. Zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego, które odbędzie się w poniedziałek o godzinie 18:45.
 8. W środę o godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego odbywają się katechezy dla osób dorosłych powyżej 20 roku życia do bierzmowania.
 9. W czwartek o godz. 19:00 będzie miało miejsce kolejne spotkanie Ruchu Lednickiego. Zapraszamy młodzież do dołączenia do tej wspólnoty.
 10. Przy naszej parafii powstają dwie grupy ruchu Światło – Życie (Oaza) – jedna dla dzieci ze szkół podstawowych (od 5 klasy), druga dla uczniów gimnazjów i szkół średnich. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, a także młodzież na pierwsze spotkanie, które odbędzie się dzisiaj na plebanii, w sali Jana Pawła II, o godz. 16.00.
 11. Chłopców, którzy przyjęli już Pierwszą Komunię Świętą zapraszamy do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Spotkania ministrantów odbywają się w soboty o godzinie 10:00 w salce na plebanii.
 12. W niedzielę 23.09 o godz. 16:00 na plebanii odbędzie się spotkanie dla małżeństw, które chcą wstąpić do wspólnoty Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy małżeństwa ze stażem do 20 lat od zawarcia sakramentu małżeństwa do udziału w tym spotkaniu. W jego trakcie będzie można dowiedzieć się czym jest wspólnota Domowy Kościół, poznać zasady formacji i małżeństwa, które już funkcjonują w tej grupie formacyjnej.

13.. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę.

 1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.
 2. Po Mszy św. zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski, a także Małego Gościa z ciekawymi artykułami dla dzieci.
 3. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:

śp. Halina Mazurowska – l. 61 z Placu Wolności,

śp. Piotr Skalski – l. 58 z Gronowa Górnego,

śp. Stanisława Caban – l. 73 z ul. Łęczyckiej.

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła – 16.09.2018r.

Dodaj komentarz