1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:

poniedziałek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła,

wtorek – Św. Aniołów Stróżów

czwartek – Św. Franciszka z Asyżu,

piątek – Św. Faustyny Kowalskiej, Zakonnicy.

  • W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc październik. Różaniec codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci: wtorki i czwartki o godz. 16.30.
  • W tym tygodniu przypada I czw, I pt i I sb miesiąca. I czwartek- podczas modlitwy różańcowej i podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. I piątek — Msze św. w Katedrze o godz. 00, 8.30,16.30 (dla dzieci) i 18.00. Spowiedź półgodziny przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych w piątek i w sobotę od godz. 9.00. Różaniec i nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 17.30.I sobota-z racji Diecezjalnego Dnia Skupienia „Żywego Różańca” w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w sobotę 06.10.2018 r. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.30, zakończenie o godz. 15.00. Msza św. i Różaniec w Katedrze będzie w sobotę. 13 października o godz. 8.30.
  • W sobotę zapraszamy wszystkich uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, oraz każdego z parafian, do udziału w Apelu Jasnogórskim. Modlitwę rozpoczniemy o g. 20:30.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach św. przed Katedrą odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej.
  1. Bóg zapłać za złożone ofiary na naszą Katedrę. W niedzielę 7 października taca zbierana podczas Mszy św. jest przeznaczona na prace renowacyjne wykonywane przy naszej Katedrze.
  2. Po Mszy św. zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski. Dostępny jest również nowy nr Małego Gościa z dodatkiem dal dzieci –różańcem zakładanym na rękę.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Janina Lichocińska z ul. Giermków,!. 84

Śp. Andrzej Adam Szereszewski z Adamowa Osiedle, I. 66

Śp. Bogdan Stanisław Palenczuk z ul. Warszawskiej, I. 64

śp. Hubert Kulaszewski z ul. Mączne l. 81

śp. Robert Kowalski z ul. Fabrycznej,l. 35

śp. Wojciech Jan Kuśmirski z ul. Panieńskiej, I. 46

śp. Bogusław Mirosław Wróblewski z ul. Robotniczej, I. 65

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła – 30.09.2018r.
Tagi:    

Dodaj komentarz