1. Dziś po Mszach św. przed Katedrą odbywa się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
 2. Dziś o godz. 16.00 w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej w Kmiecinie (niedaleko Elbląga) odbędzie się Koncert Papieski w 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Na organach zagra Pani Katarzyna Olszewska – organistka Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku koncertująca na festiwalach muzycznych o randze międzynarodowej na terenie całego kraju i za granicą. Po koncercie – poczęstunek w sali parafialnej. Do udziału zaprasza – ks. kan. dr hab. Józef Kożuchowski – proboszcz parafii w Kmiecinie.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:

poniedziałek – wsp. Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła,

wtorek – wsp. Św. Jadwigi Śląskiej,

środa – wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika,

czwartek – święto Św. Łukasza, Ewangelisty,

sobota – wsp. Św. Jana Kantego, Prezbitera.

 1. W miesiącu październiku nabożeństwo różańcowe codziennie o godzinie 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 16.30.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostanie odprawiona w środę bezpośrednio po nabożeństwie różańcowym.
 3. Koncert z okazji Dni Papieskich w Elblągu odbędzie się w piątek 19.10.2018r. (godz. 17.00) w Hali Sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej. W programie: wręczenie nagrody Biskupa Elbląskiego TUUS oraz występ Eleni.
 4. Diecezjalne czuwanie młodzieży odbędzie się w sobotę 20.10.2018 r. w Kwidzynie. Wyjazd spod Katedry autokarem o godz. 18.15, natomiast powrót do Elbląga planowany jest w niedzielę 21.10.2018 r. ok. godz. 1.00. Koszt wyjazdu 15 zł. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w czuwaniu.
 5. Przyszła niedziela, jest Niedzielą Misyjną. Ofiary zbierane podczas Mszy św. są przeznaczone na misje.
 6. W przyszłą niedzielę 21 października po Mszach św. przed Katedrą będą rozprowadzane kalendarze seminaryjne. Zachęcamy do nabycia.
 7. W biuletynie parafialnym oraz na stolikach są wyłożone kartki na Zaduszki i Mszę św. zbiorową za zmarłych. Czytelnie wypisane kartki można składać na tacę, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. KSM Diecezji Elbląskiej zaprasza na III Noc Świętych 31.10.2018r. na godz. 19.00 do kościoła św. Wojciecha w Elblągu.
 9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej. Odbędzie się ona w dniach 23 lutego – 2 marca 2019 roku. W planie pobyt m.in. w Jerozolimie, Nazarecie, Betlejem, Kafarnaum. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 21.10.2018r. o godz. 16.00 na plebanii.
 10. Dzieci, które rozpoczęły naukę w klasie V szkoły podstawowej, a także starsze zapraszamy na spotkania Oazy, które odbywają się w domu parafialnym w poniedziałki o godz. 17.00.
 11. Chłopców, którzy przyjęli już Pierwszą Komunię Św. zachęcamy do służenia przy Ołtarzu. Zbiórki ministrantów odbywają się w soboty o godz. 10.00.
 12. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Elbląskiej zaprasza osoby młode w wieku od 16 do 35 lat do wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodzieży w duchu Taizé. Tegoroczna edycja spotkania odbędzie się w Madrycie. wyjazd do Hiszpanii będzie 26 grudnia wieczorem, a powrót do Elbląga 03 stycznia przed południem. Spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych odbędzie się 28 października o godz. 19.00               w domu parafialnym.
 13. Bóg zapłać za złożone ofiary na prace renowacyjne wykonywane przy naszej Katedrze.
 14. Po Mszy św. zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Lucyna Kiełczewska – l. 92 z ul. Odzieżowej,

Śp. Tadeusz Pętlicki – l. 93 z ul. Królewieckiej,

Śp. Helena Kucharska – l. 82 z ul. Królewieckiej.

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła – 14.10.2018r.
Tagi:    

Dodaj komentarz