Drodzy Parafianie i Goście

Radość Wielkiej Nocy powraca do nas każdego roku. Z jednej strony wydaje się już dobrze ‘znana’, z drugiej nadal jest ‘nowym’ przeżyciem. Przez lata życia zdążyliśmy przywyknąć do obchodów Zmartwychwstania Jezusa i sposobu, 
w jaki je przeżywamy. Wielkanoc budzi jednak w sercach coś głęboko poruszającego, dotykającego najgłębszych tęsknot ludzi każdego wieku.

                Życzymy i Wam, drodzy naszym sercom, aby zatrzymanie się przy pustym grobie Jezusa napełniło duchowym bogactwem także Wasze serca. By nadzieja, jaka z niego płynie, stała się żywym doświadczeniem dla Waszych rodzin. Niech tegoroczna Wielkanoc upłynie w atmosferze zrozumienia, domowego ciepła 
i dobrych relacji. Niech stanie się głębokim, wewnętrznym przeżyciem, które umocni Waszą wiarę. Niech z radością oraz szczerym przekonaniem pozwoli powiedzieć: Wierzę w ciała zmartwychwstanie. Bo czym byłoby nasze świętowanie bez tego wyznania?

                        Z darem modlitwy 
Wasi duszpasterze

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzisiaj i jutro po Mszy św. o godz. 8.30. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św.będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na KUL.
 3. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy. Z tego powodu liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha jest przeniesiona na poniedziałek 29. kwietnia.
 4. W czwartek 25. kwietnia o godz. 17.00 lub 19.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii św. Bardzo proszę o potraktowanie jednego terminu spotkań jako obowiązkowe.
 5. Za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia. Po Mszach św. przed Katedrą Caritas parafialna będzie zbierać ofiary do puszek z przeznaczeniem na dzieła miłosierdzia.
 6. Skarbonki z tegoroczną Jałmużną Wielkopostną będzie można zostawić w zakrystii lub w kancelarii w Niedzielę Miłosierdzia.
 7. W drugi dzień świąt diakon Piotr Chmura kończy praktykę duszpasterską w naszej Parafii. Dziękujemy mu za jego pracę i posługę. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich diakonach i klerykach naszego Seminarium Duchownego.
 8. Składam serdeczne podziękowanie za przygotowanie naszej Katedry na święta Zmartwychwstania Pańskiego
 9. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Świętego Gaju. Wyjście spod Katedry w sobotę 27 kwietnia o godz. 05.30. O 14.00 Msza św. w miejscu męczeństwa Św. Wojciecha. Więcej informacji na stronie internetowej Katedry. Zapisy w zakrystii i Kancelarii Parafialnej.
 10. Parafia św. Jerzego w Elblągu organizuje dwudniową pielgrzymkę. Wyjazd 2. a powrót 3. maja. W programie m.in.: Westerplatte, Wisłoujście, kościół Mariacki, Matemblewo, Kalawaria Wejherowska. Koszt 180 zł. Z wyżywieniem i noclegiem. Zapisy u ks. Jacka w Parafii sw. Jerzego.
 11. Za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby działalności Caritas Diecezji Elbląskiej
 12. Ks. Adam przyjmuje interesantów w czwartki w godz. 15:30-17:30.
 13. Wszystkim za złożone ofiary na Katedrę składamy Bóg zapłać.
 14. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem elbląskim.
 15. W minionym tygodniu odeszli:
  • śp. Zofia Szczęsna z ul. Królewieckiej – l. 66
  • śp. Gertruda Katarzyna Brodzik z ul. Hetmańskiej – l. 85
  • śp. Stanisław Andrzej Stradowski z ul. Królewieckiej – l. 76
  • śp. Ryszard Stanisław Chmielewski z ul. Wigilijnej – l. 75
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21.04.2019

Dodaj komentarz