1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedzielę o godz. 17.30.

2. Pierwszy czwartek miesiąca – na Mszy św. o godz. 18.00 i podczas nabożeństwa modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

3. Pierwszy piątek miesiąca – Msze św. w Katedrze będą odprawiane o godz.: 7.00, 8.30, 18.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

4. Pierwsza sobota miesiąca – w tym dniu przypada Patronalne Święto Apostolstwa Chorych. Wszystkich chorych i starszych zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.30, podczas której udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. odmówimy Różaniec i udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

5. W miesiącach: lipcu i sierpniu w niedzielę w Katedrze Św. Mikołaja będzie dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.  Pozostały porządek Mszy św.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Msza św. w sobotę o godz. 18.00 jest Mszą św. z niedzieli.

6. Z dniem 30 czerwca 2019 roku dekretem Biskupa Elbląskiego kończy posługę duszpasterską w Parafii Św. Mikołaja w Elblągu ks. mgr lic. Adam Insadowski urodzony w Suszu. Od 1 lipca br. ks. Adam będzie pełnił posługę duszpasterską w Iławie w Parafii Św. Brata Alberta. Księdzu Adamowi dziękujemy za pracę w naszej Parafii, jednocześnie życzymy mu Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze kapłańskiej.

7. Tym samym witamy w naszej parafii ks. mgra Piotra Chmurę, znanego z praktyk duszpasterskich, które odbywał w naszej parafii w Wielkim Poście. Życzymy mu wszelkich potrzebnych łask i błogosławieństwa Bożego w posłudze duszpasterskiej.

8. Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę z grupą „Katedra Elbląg”. Spotkanie organizacyjne odbędzie się za tydzień, w niedzielę (7.07), a także 21.07, o godz. 19:00 na plebanii.

9. Za tydzień pątnicy z naszej grupy pielgrzymkowej „Katedra Elbląg”, przed katedrą, będą zbierać intencje i ofiary na 27. Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Intencje i ofiary można składać także do skrzyni, która wystawiona jest przy filarze w prezbiterium.

10. Osoby pragnące wziąć udział w X. Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę w terminie 05 – 11.08. 2019 r. zapraszamy na spotkanie organizacyjne w Parafii Św. Jerzego w Elblągu dzisiaj, to jest 30.06.2019 r. o godz. 17.00.

11. Zapraszamy na Apel Jasnogórski w  katedrze, który poprowadzą pątnicy z naszej grupy pielgrzymkowej.

12. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski, a także wakacyjnego numeru Małego Gościa.

13. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe naszej Katedry.

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

 • śp. Anna Janowska – l. 97 z ul. Malborskiej
 • śp. Henryk Niedrzwicki – l. 79
  z ul. Grochowskiej
 • śp. Bożena Kłysz – l. 68 z ul Stawidłowej
 • śp. Stefania Wintoch – l. 92 z ul. 12 Lutego
 • śp. Danuta Fedorowska – l. 95
  z ul. Ślusarskiej
 • śp. Maryla Słomska – l. 60
  z ul. Ostrołęckiej

Następny biuletyn ukaże się 25 sierpnia 2019r.

XIII Niedziela Zwykła – 30.06.2019

Dodaj komentarz