1. W czwartek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w Katedrze będą odprawiane według porządku niedzielnego: 7.00, 8.30. 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 20.00. W uroczystość Wniebowzięcia N. M. P. mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Błogosławieństwo kwiatów i ziół podczas każdej Mszy św.
 2. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji naszego wojska
 3. W środę 14 sierpnia wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika , Patrona Diecezji Elbląskiej.
 4. W sobotę wspomnienie Św. Jacka, Kapłana. W tym dniu imieniny będzie obchodził Biskup Elbląski Jacek Jezierski. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Biskupie.
 5. Za złożone ofiary na naszą Katedrę składamy Bóg zapłać.
 6. W bieżącym Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawe artykuły nt. fenomenu pieszych pielgrzymek na Jasną Górę, zwiększającej się atrakcyjności turystycznej Polski, twórczości Czesława Miłosza czy też skomplikowanej sytuacji w Wielkiej Brytanii związanej z ‘Breksitem’. Do tygodnika jest również dołączona darmowa płyta CD z pieśniami patriotycznymi i religijnymi.
 7. Już dziś pątnicy z Diecezji Elbląskiej dotrą po 15. dniach wędrówki do tronu Królowej Polski. Dziękujmy Bogu za dar ich pielgrzymowania, bezpieczeństwo i otrzymane łaski – oraz prośmy o bezpieczne powroty do domów.
 8. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
  śp. Urszula Kubryń – l. 84 z ul. Teatralnej
  śp. Janina Czaplicka – l. 90 z ul. Krótkiej
XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019

Dodaj komentarz