1. W poniedziałek 09 września przypada 10. rocznica śmierci Księdza Biskupa Andrzeja Śliwińskiego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
 2. W piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła.
 3. Wielkim darem dla każdego katolika jest możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wielu z nas nie ma jednak możliwości przyjść do Kościoła w dogodnym czasie z racji na różne obowiązki. Pragniemy jednak Adorować Jezusa naszej wspólnocie. Zapraszamy więc do wspólnej adoracji w milczeniu, która będzie odbywała się w naszym kościele w każdy czwartek w godz. 20:00-21:00.
 4. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Katedra Świętego Mikołaja jest również sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego. Program uroczystości odpustowych w Katedrze:
  • PIĄTEK – godz. 20.00 – Droga Krzyżowa wokół Katedry, prosimy o przyniesienie zniczy i krzyży. Na zakończenie Drogi Krzyżowej adoracja Relikwii Krzyża Świętego przez ucałowanie. Spowiedź
   w piątek od godz. 17.00.
  • SOBOTA – Msze św. o godz.: 7.00, 12.00 – Suma Odpustowa
   i 18.00. Godz. 11.00 – różaniec w łączności modlitewnej z całą Polską. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 5. Chłopców zapraszamy do służby przy ołtarzu. Zbiórki ministranckie odbywają się w soboty o godz. 10:00 na plebanii. Więcej informacji u ks. Piotra Kanarka.
 6. Dzieci z naszej parafii zapraszamy na spotkania oazy, które odbywają się w piątki o godz. 16:30 na plebanii. Więcej informacji u ks. Piotra Kanarka.
 7. Po Mszy św. zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski, a także do nabycia Małego Gościa Niedzielnego.
 8. Wydawnictwo Świętego Wojciecha opublikowało książkę „Fulton Sheen – fenomen programu telewizyjnego Life is Worth Living” autorstwa ks. Marka. Te pozycję można nabyć po Mszy św., jej koszt wynosi 30 zł.
 9. Za złożone ofiary na naszą Katedrę składamy Bóg zapłać.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  • śp. Eugeniusz Grzejszczak z ul. Odzieżowej – l. 92
  • śp. Stanisław Kartuszyńskiz ul. Krótkiej – l. 82
  • śp. Eliza Drop z Alei Tysiąclecia – l. 42
  • śp. Michał Szegda z Placu Wolności – l. 89 śp. Ludwika Golikow z ul. 1 Maja – l. 91
XXIII Niedziela Zwykła – 9.09.2019

Dodaj komentarz