1. W tym tygodniu obchodzimy:
  1. poniedziałek (23.09.) – Św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana,
  • piątek (27.09.) – Św. Wincentego A Paulo, kapłana,
  • sobota (28.09.) – Św. Wacława Męczennika.
 2. Przygotowanie osób dorosłych do bierzmowania odbywa się w środy o godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego.
 3. Chłopców z naszej parafii zachęcamy do służby przy ołtarzu. Spotkania ministrantów odbywają się w sali Domu Parafialnego w soboty o godz. 10.00. Więcej informacji u Ks. Piotra Kanarka.
 4. „Zapraszamy rodziców i wychowawców na spotkanie pt.: „Czy smartfon niszczy twoje dziecko?” Gościem będzie Bogna Białecka – psycholog i pedagog, która opowie o rosnącej fali uzależnień dzieci od smartfonów i pornografii. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego problemu. Przyjdź i dowiedz się jak ochronić swoje dzieci. Wtorek 24 września o godz. 18.30 w Hotelu Arbiter (Plac Słowiński 2).
 5. W środę 9 października o godz. 19.30 w Kinie Światowid odbędzie się projekcja filmu „Tajemnica Ojca Pio” specjalnie dla naszej parafii. Cena biletu – 10 zł . Zapisy od niedzieli 22 września w zakrystii lub w Kancelarii.
 6. Młodzież, która w tym roku pragnie rozpocząć przygotowania do sakramentu bierzmowania (rok I) Ks. Piotr zaprasza na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 29 września w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w Katedrze.
 7. Zapraszamy młodzież od ósmej klasy szkoły podstawowej do udziału w czuwaniu młodzieży diecezji elbląskiej, które odbędzie się w nocy z 18 na 19 października w Parafii św. Brata Alberta w Iławie. Informacje i zapisy u Ks. Marka Piedziewicza.
 8. Spotkania Odnowy w Duchu Świętym w naszej Parafii odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego. Serdecznie zapraszamy.
 9. Zapraszamy do wspólnej adoracji w milczeniu, która odbywa się w naszej Katedrze w każdy czwartek w godz. : 20.00 – 21.00.
 10. Po Mszy św. zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.
 11. Za złożone ofiary na nasze Seminarium Duchowne składamy Bóg zapłać.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  • śp. Patryk Józef Siemież – l. 36 z Alei Tysiąclecia
  • śp. Janina Miara – l. 92 z ul. Hetmańskiej
  • śp. Lucyna Huberta Kapała – l. 92 z ul. Szkolnej

XXV Niedziela Zwykła – 22.09.2019

Dodaj komentarz