1. 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W Katedrze adoracja Najświętszego Sakramentu:
  • 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego,
  • 17.30 – Różaniec i zakończenie adoracji.
 2. Różaniec codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec we wtorki i w czwartki na godz. 16.30.
 3. Dzisiaj przed Katedrą ofiary składane do puszek są przeznaczone na duszpasterstwo charytatywne – Caritas Diecezji Elbląskiej.
 4. W poniedziałek obchodzimy Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 5. W środę 9 października o godz. 19.30 w Kinie Światowid odbędzie się projekcja filmu „Tajemnica Ojca Pio”. Cena biletu – 10 zł.. Zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę 13 października przeżywamy XIX Dzień Papieski. W ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” , po Mszach świętych przed Katedrą odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z biednych rodzin wiejskich.
 7. Do naszej parafii powraca, po kilku latach przerwy, wspólnota Wiara i Światło. Jest ona przeznaczona dla rodziców z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Pierwsze spotkanie organizacyjne przeznaczone dla rodziców dzieci odbędzie się niedzielę 13.10. na plebanii o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 8. Kolejne spotkanie kręgu biblijnego odbędzie się we wtorek o godzinie 18:45.
 9. W niedzielę 13.10. o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży od 16 roku , która chce wziąć udział w Europejskim Spotkaniu Młodych Taize we Wrocławiu.
 10. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania (Rok II) ks. Piotr Kanarek zaprasza na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w salce parafialnej, dziś o godz. 19:00.
 11. Po Mszy św. zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski. Do nabycia jest także nowy numer Małego Gościa, który poświęcony jest jakże ważnej dzisiaj modlitwie za kapłanów.
 12. Za złożone ofiary na Katedrę składamy Bóg zapłać.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  • śp. Cecylia Paczkowska – Lasota
   l. 91 z ul. Hetmańskiej
  • śp. Barbara Bieńkowska – l. 88
   z ul. Giermków
  • śp. Andrzej Reszka – l. 66
   z ul. Tamka
XXVII Niedziela Zwykła – 6.10.2019

Dodaj komentarz