1. Różaniec codziennie o godz. 17.30.Dzieci zapraszamy na różaniec we wtorki i w czwartki na godz. 16.30.
 2. Dzisiaj  przeżywamy XIX Dzień Papieski. W ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, po Mszach świętych przed Katedrą odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z biednych rodzin wiejskich. 17 października 2019 roku o godz. 17.00 w hali sportowo – widowiskowej MOSIR Al. Grunwaldzka 135 odbędzie się uroczysta gala z okazji XIX DNI PAPIESKICH . Wejściówki można odebrać za darmo po Mszach św. w zakrystii.
 3. W dniach: 14.10. – 16.10. w godzinach : 10.00 do 17.00, w czwartek od 10.00 do 12.00 można na podwórko plebanii przywozić zużyty sprzęt elektryczny  lub elektroniczny: telewizory, radia, komputery, lodówki, pralki, zamrażarki i inne. Z surowców z demontażu zużytego sprzętu środki finansowe są przeznaczone na wspieranie projektów katolickich, szczególnie na misje. Na stolikach są wyłożone ulotki.
 4. We wtorek 15 października w Polsce będziemy obchodzić Dzień Dziecka Utraconego. Msza św. w intencji rodzin, małżeństw, a także samotnych rodziców zostanie odprawiona w kościele bł. Franciszki Siedliskiej  przy ul. Willowej 26 w Elblągu o godz. 18.00
 5. W piątek święto św. Łukasza Ewangelisty – Dzień Modlitw za pracowników Służby Zdrowia. Serdecznie zapraszamy lekarzy, pielęgniarki i całą Służbę Zdrowia w piątek do Katedry Św. Mikołaja na Mszę św. o godz. 18.00.
 6. Za tydzień Niedziela Misyjna. Taca jest przeznaczona na misje. W Katedrze będziemy gościć misjonarza z Rosji, który będzie głosił do nas kazanie na Mszach św. Po Mszach św. przed Katedrą będzie zbierał ofiary do puszki z przeznaczeniem na potrzeby jego Kościoła w Rosji.
 7. W Biuletynie Parafialnym są włożone kartki na Zaduszki i Mszę św. zbiorową Gregoriańską. Czytelnie wypisane kartki można składać w zakrystii,Kancelarii Parafialnej lub na tacę.
 8. Do naszej parafii powraca, po kilku latach przerwy, wspólnota Wiara i Światło. Jest ona przeznaczona dla rodziców z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Pierwsze spotkanie organizacyjne przeznaczone dla rodziców dzieci odbędzie się Dziś na plebanii o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 9. Dziś o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży od 16 roku , która chce wziąć udział w Europejskim Spotkaniu Młodych Taize we Wrocławiu.
 10. Po Mszy św. zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.
 11. Za złożone ofiary na Katedrę składamy Bóg zapłać.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  • śp. Renata Szatkowska – l. 52 z ul. Orlej,
  • śp. Tadeusz Wiergowski – l. 87 z ul. Rybnej,
  • śp. Ryszard Bednarek – l. 62 z ul. Ślusarskiej ,
XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019

Dodaj komentarz