1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Serdecznie witamy w naszej Parafii Ks. Władysława Urbanowicza, misjonarza z Rosji, który dzisiaj głosi do nas Słowo Boże. Po Mszach św. przed Katedrą są zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na Kościół w jego Parafii, gdzie pracuje na terenie Rosji.
 2. Różaniec codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec we wtorki i w czwartki na godz. 16.30.
 3. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się w domu parafialnym spotkanie dla młodzieży od 8 klasy szkoły podstawowej, która chciałby pomagać jako wolontariusze przy wspólnocie „Wiara i Światło”. Jest to wspólnota dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Serdecznie zachęcamy młodzież do włączenia się w to szlachetne dzieło.
 4. We wtorek 22 października o godz. 17.00 lub 19.00 Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym przygotowują się do Pierwszej Komunii św. Proszę o potraktowanie jednego terminu spotkań jako obowiązkowe.
 5. We wtorek 22 października będziemy obchodzić wspomnienie Św. Jana Pawła II.
 6. Zachęcamy do korzystania z Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w naszej katedrze w milczeniu w czwartki w godz. 20:00-21:00.
 7. W sobotę 26 października 2019 roku o godz. 8.30 podczas Mszy św. nastąpi ZAWIERZENIE MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ RODZICÓW W INTENCJI DZIECI. To już 5 róża rodziców za dzieci powstaje przy naszej Parafii. Do tej modlitwy może włączyć się każdy, kto chce modlić się za swoje dziecko i komu zależy na dobru swojego dziecka. Kontakt dla zainteresowanych: 509 701 576.
 8. Spotkanie grupy do bierzmowania rok I, opiekun ks. Piotr Chmura, odbędzie się w przyszłą niedzielę 27 października 2019 roku po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w Katedrze.
 9. W kościele Św. Wojciecha w Elblągu ul. Wiejska 4, 31 października o godz. 17.30 odbędzie się IV Elbląska Noc Świętych. Zachęcamy do udziału. Bliższe informacje są umieszczone w gablocie na zewnątrz Katedry.
 10. W pierwszej połowie marca 2020 roku odbędzie się samolotowa pielgrzymka do Grecji – śladami św. Pawła. Szczegółowy program wyjazdu i wszelkie informacje zostaną przekazane przez przedstawicieli biura pielgrzymkowego podczas spotkania, które odbędzie się w domu parafialnym w niedzielę 03 listopada o godz. 14:00.
 11. Czytelnie wypisane karki na Zaduszki i Mszę św. zbiorową gregoriańską można składać w zakrystii Kancelarii Parafialnej lub na tacę.
 12. Po Mszy św. zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.
 13. Za złożone ofiary na Katedrę składamy Bóg zapłać.
 14. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
  • śp. Stanisława Łyciuk z Alei Tysiąclecia – l. 77,
  • śp. Lucyna Szymborska z ul . 1 Maja – l. 86,
  • śp. Bożena Kazimiera Rolka z ul. Robotniczej – l. 75.
XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2019

Dodaj komentarz