1. Różaniec z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 17.30. Czytelnie wypisane kartki na Zaduszki i Mszę św. zbiorową za zmarłych można składać przez cały miesiąc listopad.
 2. Zachęcamy do uzyskiwania odpustu za zmarłych.
 3. Dzisiaj o godz. 16.30 w Katedrze zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich myśliwych i ich rodzin. Natomiast o godz. 18.00 podczas Mszy św. , której przewodniczyć będzie Biskup Elbląski będziemy się modlić za zmarłych profesorów i pracowników Elbląskich Wyższych Uczelni.
 4. W poniedziałek 4 listopada na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za śp. Księdza Biskupa Andrzeja Śliwińskiego i zmarłych Kanoników Kapituły Katedralnej.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
  •  poniedziałek – wspomnienie Św. Karola Boromeusza,
  •  sobota – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
 7. Odwiedziny chorych w czwartek, piątek i w sobotę od godz. 9.00.
 8. W pierwszej połowie marca 2020 roku odbędzie się samolotowa pielgrzymka do Grecji – śladami Św. Pawła. Program wyjazdu i bliższe informacje można uzyskać dzisiaj na spotkaniu w Domu Parafialnym o godz. 14.00.
 9. W niedzielę 10 listopada po Mszach św. przed Katedrą będzie zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi Prześladowanemu tzw. „Ad Gentes”.
 10. Po Mszy św. zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.
 11. Za złożone ofiary na Katedrę składamy Bóg zapłać.
 12. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do jedynego w Polsce klasztoru Sióstr Betlejemitek, który znajduje się w Grabowcu k. Gdańska. Wyjazd w sobotę 9 listopada o godz. 15.30. W planie udział w nieszporach monastycznych i spotkanie z siostrami. Powrót do Elbląga około godz. 19.30. Koszt przejazdu i ubezpieczenie wynosi 20 zł.
 13. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
  • śp. Maria Paszkiewicz – l. 75 z ul. Odzieżowej
  • śp. Józefa Maria Rynkowska – l. 87 z ul. Odzieżowej.
XXXI Niedziela Zwykła – 3.11.2019

Dodaj komentarz