1. Różaniec z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 17.30. Czytelnie wypisane kartki na Zaduszki i Mszę św. zbiorową za zmarłych można składać przez cały miesiąc listopad.
 2. Dzisiaj po Mszach św. przed Katedrą odbywa się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi Prześladowanemu tzw. „Ad Gentes”.
 3. W poniedziałek 11 listopada przypada Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza św. w Katedrze Św. Mikołaja pod przewodnictwem Biskupa Elbląskiego dra Jacka Jezierskiego zostanie odprawiona o godz. 11.00. Zapraszamy do modlitwy
  w intencji naszej Ojczyzny.
 4. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
  • poniedziałek – św. Marcina z Tours, Biskupa,
  • wtorek – św. Jozafata, Biskupa i Męczennika,
  • środa – św. Męczenników Benedykta, Jana, Izaaka
   i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski,
  • sobota – Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej,
   Matki Miłosierdzia
 5. W przyszłą niedzielę (17.11) będziemy gościć w naszej parafii ks. Tomasza Kancelarczyka ze Szczecina. Ks. Tomasz jest założycielem i prezesem Fundacji Małych Stópek, która prowadzi szeroko rozumianą działalność obrony życia. Nasz gość będzie więc głosił Słowo Boże i przybliżał nam ideę brony życia.
 6. Wielką radością dla naszej wspólnoty jest fakt, że w niedzielę, 17-go listopada, Mszą świętą o godz. 13:00 swoją ponowną działalność w naszej parafii zainauguruje wspólnota “Wiara i światło”. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie formacyjne w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do tej grupy rodziny z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, a także wolontariuszy.
 7. Zapraszamy wszystkich na seans bardzo ważnego filmu “Nieplanowane”, który opowiada historię Abby Johnson, która była wysoko postawioną pracownicą aborcyjnej korporacji. Seans odbędzie się w środę 20 października o 19:30. Cena biletu: 10 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 8. Po Mszy św. zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski. Do nabycia jest również Mały Gość Niedzielny
 9. Za złożone ofiary na Katedrę składamy Bóg zapłać.
 10. W przyszłą niedzielę 17 listopada ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  • śp. Marek Gostyński z ul. Freta– l. 61
  • śp. Danuta Gajewska z ul. Nowodworskiej– l. 65
  • śp. Henryk Orłowski z Al. Tysiąclecia– l. 82
  • śp. Józef Szuber z ul. Odzieżowej– l. 85
  • śp. Danuta Nahajowska z ul. Wigilijnej– l. 68
XXXII Niedziela Zwykła – 10.11.2019

Dodaj komentarz